10.9 C

Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ.: Πανσερραϊκός Κρι Κρι Ίκαροι Σερρών: 59-70

Στo πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Παίδων της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ, τα «λιοντάρια» πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να επιβληθούν επί των Ικάρων, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με σκορ 59-70, στον αγώνα που διεξήχθη χθες στο κατάμεστο από κόσμο, Κλειστό της Ομόνοιας.

Στην αρχή του αγώνα οι παίδες του Πανσερραϊκού Κρι Κρι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο παρκέ, με αποτέλεσμα να προηγηθούν στο τέλος της πρώτης περιόδου με σκορ 12-10. Στην 2η περίοδο, οι «κυανοκίτρινοι» κατάφεραν να ανατρέψουν το σκορ μειώνοντας αρχικά τη διαφορά και εν συνεχεία ανοίγοντας τη «ψαλίδα» περισσότερο, διαμορφώνοντας το τελικό (28-37).

Πανσερραϊκός Κρι Κρι Ίκαροι Σερρών2

Μετά το ημίχρονο, η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε, με τα «λιοντάρια» να προσπαθούν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση μειώνοντας τη διαφορά στους -7 (57-64 στο 37′), και τους αντιπάλους να αντιστέκονται σθεναρά οδηγώντας στο τελικό 59-70.