16.5 C

Πάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν- Πανσερραϊκός Κρι Κρι Ορφέας Ν. Σκοπού: 42-48

Την ήττα γνώρισε σήμερα η εφηβική ομάδα του Πανσερραϊκού Κρι Κρι -η οποία να σημειωθεί ότι απαρτίζεται στην πλειοψηφία της από παίδες- στον αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα, στο κλειστό της Ομόνοιας.

Ειδικότερα, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Εφήβων της Ε.ΚΑ.Σ.Α.ΜΑ.Θ., τα «λιοντάρια» πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να επιβληθούν επί του Ορφέα Ν. Σκοπού, από τον οποίο ηττήθηκαν τελικά με σκορ 42-48.

Οι «κόκκινοι» έφηβοι έκαναν ένα νωθρό ξεκίνημα γεγονός που έβαλε σε θέση «οδηγού» την ομάδα του Ορφέα, με το σκορ της α’ περιόδου να «κλείνει» με 7-11. Ίδια εικόνα παρουσίασαν και στο 2ο δεκάλεπτο, με το ημίχρονο να «κλείνει» με 9 πόντους διαφορά (14-23).

panserraikos1

Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης τα «λιοντάρια» προσπάθησαν με πείσμα να ανατρέψουν τη σε βάρος τους κατάσταση, καταφέρνοντας να προηγηθούν σε σημεία του αγώνα οριακά στο σκορ (31-30 και 41-40), χωρίς ωστόσο να μπορέσουν να πετύχουν την ανατροπή, αφού η ομάδα του Ορφέα δεν άφησε περιθώριο και διαχειριζόμενη το προβάδισμά της με τον καλύτερο δυνατό τρόπο πήρε πανάξια τη νίκη.

Παρά την ήττα, ο coach της ομάδας Β. Σαμαράς έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια των μικρών αθλητών, με γνώμονα και το γεγονός ότι οι παίδες που απαρτίζουν την εφηβική ομάδα του Πανσερραϊκού Κρι Κρι αποκτούν πολύτιμη εμπειρία και αγωνιστικές παραστάσεις με τη συμμετοχή τους στο Πρωτάθλημα των εφήβων.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νέδογλου – Σαφούρη

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 7-11, 14-23 (ημ.) 31-37, 42-48 (τελικό)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ (Σαμαράς): Βασιλείου, Γρηγοριάδης, Κοτσαϊδης, Λάτσιος, Μελισσάς, Μουστακλής, Παυλίδης Παν., Στύλλας, Τζιλερίδης, Φαρδέλλας, Φραγκάκης

ΑθλητικάΠάλεψαν αλλά δεν τα κατάφεραν- Πανσερραϊκός Κρι Κρι Ορφέας Ν. Σκοπού: 42-48