12.6 C

Πανσερραϊκός: Δεν -χ-αμογέλασε ούτε τώρα!

Συνέχεια στις βαθμολογικές απώλειες έδωσε ο Πανσερραϊκός, ο οποίος παραχώρησε ισοπαλία και στον Πιερικό, στις Σέρρες, με σκορ 1-1.

Τα ”Λιοντάρια” ήταν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο, φτάνοντας στο γκολ με τον Κανίς, στο 36′, έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Μαροκινός.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, ο Πανσερραϊκός παρουσίασε τις γνωστές του αδυναμίες, δίνοντας χώρο στους ”μελανόλευκους” οι οποίοι, εν τέλει, έφτασαν στην ισοφάριση, όταν μετά την κεφαλιά του Γιαλαμίδη, στο 72′, η μπάλα προσέκρουσε στη δοκό του Καβουσάκη και, εν συνεχεία, στο σώμα του Ζέρβα καταλήγοντας στα δίχτυα.

Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ, με τον Πανσερραϊκό να μένει χωρίς νίκη, στο 2022, αλλά και στη ζώνη του υποβιβασμού.

Έτσι, ο Άγγελος Διγκόζης θ’ αναζητήσει την πρώτη του νίκη στον πάγκο των ”κόκκινων”, την Κυριακή, κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας, σ’ έναν αγώνα ”ζωής και θανάτου”.

Ο Πανσερραϊκός, ίσως, έχει περιθώρια βελτίωσης, αλλά αυτό που δεν έχει, σίγουρα, είναι περιθώρια νέων απωλειών και λαθών.

Πανσερραϊκός (Διγκόζης): Καβουσάκης, Κασμερίδης, Δημητρίου, Ζέρης, Φουάσης (77′ λ.τ Έππας), Κρητικός, Μαρκιόνι, Ντίαζ (62′ Ανάκογλου), Κόντσι, Μέσσι, Κανίς.

Πιερικός (Βαζάκας): Τζήμας, Τοπαλίδης, Παντελιάδης, Γιαλαμίδης, Εμπουσί (86′ Κανούλας), Τόσκας (68′ Ζαφειράκης), Μπουόλι, Γκαγιέχο (46′ Ίτσιος), Σούνταρ, Χαρτσιάς (86΄ Κρίμιτζας), Παπαδόπουλος (86′ Χαντζάρας).