10.9 C

Πανσερραϊκός: Ήττα και προβληματισμός

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα, και Πέμπτη, συνολικά, στο πρωτάθλημα, ”γνώρισε” ο Πανσερραϊκός, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, από τον, ουσιαστικό, Ολυμπιακό Βόλου, με 0-1.

Οι ‘‘κόκκινοι” μπήκαν ”ορεξάτοι”, έχοντας δύο καλές στιγμές στο ημίωρο, με τον Μέσι, ωστόσο οι Βολιώτες κατάφεραν να σκοράρουν, στο 37′, με σουτ του Τσαγκαλίδη, κόντρα στη ροή του αγώνα, προκαλώντας ”blackout” στα ”Λιοντάρια”.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γιάννης Γκιόκας ”ανακάτεψε την τράπουλα”, ωστόσο ο Πανσερραϊκός δεν έβρισκε στόχο.
Ενδεικτικό της έλλειψης δημιουργικότητας, είναι ότι ο Πανσερραϊκός έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του στις καθυστερήσεις, στο τετ-α-τετ του Ψάλτη με τον Ξενοδόχοφ, όπου ο μέσος των ”κόκκινων” καθυστέρησε να ”εκτελέσει”, με αποτέλεσμα να απολέσει τη ”μοναδική” ευκαιρία.
Το 0-1 έφερε στενοχώρια και προβληματισμό, καθώς χάθηκε, ουσιαστικά, η τελευταία ευκαιρία του Πανσερραϊκού, για είσοδο στη δυάδα, την ώρα που η Βέροια ηττούνταν στην Ηγουμενίτσα, από τον Θεσπρωτό.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής, στον Βόρειο Όμιλο της Football League:

Θεσπρωτός-Βέροια 3-2

Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου 0-1

ΠΟ Τρίγλιας-Πιερικός 1-1

Απόλλων Πόντου-Αλμωπός Αριδαίας 3-1

Α.Ε.Π. Κοζάνης-Καβάλα 0-2