9.8 C

Πανσερραϊκός Κρι Κρι: Νίκη και πρόκριση στο Final Four για τους παίδες και μια τούρτα γενεθλίων

Οι αθλητές του Αριστοτελείου / Πανσερραϊκού Κρι Κρι επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί πετυχαίνοντας τη 2η νίκη τους μέσα στην Ελευθερούπολη, εξασφαλίζοντας την πρόκριση στην ημιτελική φάση του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ!

Ειδικότερα, στo πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β’ Φάσης (Play Off) του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, τα «λιοντάρια» επικράτησαν επί της ομάδας του Γ.Σ. Ελευθερούπολης με σκορ 50-83 στο παιχνίδι που διεξήχθη το Σάββατο (23/02) στο κλειστό της Ελευθερούπολης.

Αναφορικά με το παιχνίδι, τα «λιοντάρια» μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι παίρνοντας το προβάδισμα από το ξεκίνημα του αγώνα (12-19).

πανσερραικός ελευθερουπολη

Στο 2ο δεκάλεπτο, οι παίδες του Αριστοτελείου/Πανσερραϊκού Κρι Κρι διατήρησαν τον ρυθμό τους και με επιμέρους 10-21 οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με σκορ 22-40.
Το 3ο και 4ο μέρος αποτέλεσαν τυπική διαδικασία, με τους προπονητές των 2 ομάδων να αξιοποιούν στο παρκέ όλους τους παίχτες που είχαν στην διάθεσή τους και το τελικό σκορ 50-83 να αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού.

ΠΑΙΔΙΚΟ 2019

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-19, 22-40, 36-65, 50-83

Πανσερραϊκός Κρι-Κρι / Αριστοτέλειο ( Κοκολιός – Ιωσηφίδης ): Δρουμαλιάς, Μελαδιανός, Λάτσιος, Παυλίδης, Κολοβής, Καντάς, Δάρατζης, Ξακουστός, Ράγιας, Ιωαννίδης, Φραγκάκης, Βασιλείου.
Γ.Σ. Ελευθερούπολης ( Τερζής ): Χαριτίδης, Πάστρας, Διττόπουλος, Βούτας, Παππάς, Αναστασιάδης, Κωνσταντάς, Μπιτζηλαίος, Αντωνιάδης, Γεωργούδης, Δαλκράνης, Φιλινκαρίδης.
M.V.P. Δάρατζης Κίμων

Αξιοσημείωτα από την αναμέτρηση :

Οι παίκτες αφιέρωσαν τη νίκη στον Κολοβή Κωνσταντίνο που είχε τα γενέθλια του με τούρτα έκπληξη μετά τη λήξη του παιχνιδιού!
Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα της Ελευθερούπολης για την άψογη η φιλοξενία!

ΑθλητικάΠανσερραϊκός Κρι Κρι: Νίκη και πρόκριση στο Final Four για τους παίδες...