Τον Θεσπρωτό υποδέχεται την Κυριακή ο Πανσερραϊκός, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, για τη 14η αγωνιστική, του πρωταθλήματος, της Superleague 2.

Οι ”κόκκινοι” δίνουν τον πρώτο αγώνα για το 2022, έπειτα από μεγαλη αγωνιστική απραξία, καθώς δεν έπαιξαν για τρεις αγωνιστικές, ενώ, ταυτόχρονα, ”καίγονται” για τη νίκη, αφού βρίσκονται σε δεινή βαθμολογική θέση.

Παρελθόν ο Στέργιος Τσιμίκας

Παρελθόν από τον Πανσερραϊκό αποτελεί ο Στέργιος Τσιμίκας, με τον ”αρχηγό” των ”κόκκινων” ν’ αποχωρεί έπειτα από πολυετή παρουσία στην ομάδα, με την οποία συνέδεσε, άρρηκτα, το όνομά του κι αγαπήθηκε, δικαίως, όσο λίγοι ποδοσφαιριστές της γενιάς του, τόσο για την προσφορά, όσο και για το ήθος του.


Ο έμπειρος μέσος θ’ αγωνίζεται, πλέον, με τα χρώματα του Απόλλωνα Πόντου.

Αναλυτικά, οι αγώνες της 14ης αγωνιστικής:

Σάββατο 15/01 – 14:45Βόρειος όμιλος


Ολυμπιακός Β-Καβάλα
Διαιτητής: Καλατζής (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Τσιλίκας (Αιτ/νιας), Καλαμπόκης (Αιτ/νιας)

Σάββατο 15/01 – 17:00

Ηρακλής-Ξάνθη
Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Βογιατζής (Καρδίτσας)

Κυριακή 16/01 – 14:45

Τρίκαλα-Ολυμπιακός Βόλου
Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης)
Βοηθοί: Μπαλιάκας (Κοζάνης), Πραχάλης (Κοζάνης


Απόλλων Λάρισας-Αλμωπός Αριδαίας
Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης (Μακεδονίας), Τυριακίδης (Μακεδονίας)


Πανσερραϊκός-Θεσπρωτός
Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Τσακίρης (Δράμας), Δημόπουλος (Φλώρινας)


Βέροια-Πιερικός
Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Κουβαλάκης (Δράμας), Χατζηνάκος (Δράμας)


Απόλλων Πόντου-Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Ματσούκας (Αιτ/νιας)
Βοηθοί: Νίκζας (Λάρισας), Μάνος (Λάρισας)

Κυριακή 16/01 – 17:00

ΑΕΛ-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Διαμαντής (Ηπείρου)

Σάββατο 15/01 – 14:45
Νότιος Όμιλος

Ηρόδοτος-Παναθηναϊκός Β
Διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)
Βοηθοί: Κουφός (Μακεδονίας), Φράπος (Μακεδονίας)

Ρόδος-ΑΕΚ Β
Διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Κωνστάντιος (Εύβοιας)

Ζάκυνθος-Διαγόρας
Διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)
Βοηθοί: Κορώνας (Πειραιά), Χρηστάκος (Πειραιά)

ΟΦΙ-Αστέρας Βλαχιώτη
Διαιτητής: Κάτοικος (Αθηνών)
Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Γουρνιάς (Ανατ. Αττικής)

Καλλιθέα-Εργοτέλης
Διαιτητής: Κουκουλάς (Λέσβου)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

Αιγάλεω-Καραϊσκάκης Άρτας
Διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας – Λευκάδας)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Ισακοβίδης (Λακωνίας)

Λεβαδειακός-Καλαμάτα
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Μηνούδης (Πιερίας), Βρούζος (Πιερίας)


Επισκοπή-Κηφισιά
Διαιτητής: Αναστασόπουλος (Χαλκιδικής)
Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Μποζατζίδης (Μακεδονίας)


Με τη ματιά των Red Lions

Ακολουθήστε το epiloges.tv στο Google News και δείτε όλες τις
τελευταίες Ειδήσεις από τις Σέρρες, την Ελλάδα και τον Κόσμο.

Views: 82