11 C

Πρωταθλητής από το ημίχρονο ο ΠΑΟΚ! 2-0 τον Λεβαδειακό

Με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 2-0 του Λεβαδειακού από το πρώτο 10λεπτο του παιχνιδιού, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στην κατάμεστη Τούμπα.

Ο Δικέφαλος χρειάζεται έναν βαθμό για να κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα, αλλά όπως φαίνεται θα το κάνει με άνετη νίκη, έχοντας μπει αποφασιστικά στο ματς.

Ο Σάχοφ άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με κοντινό πλασέ και ο Μπίσεσβαρ έκανε το 2-0 με πέναλτι… αλά Πανένκα στο 8΄.

Μάλιστα, ο ΠΑΟΚ είχε και δεύτερο πέναλτι, με τον Πέλκα να μην μπορεί να νικήσει τον Μπάγιτς που απέκρουσε. Το αξιοσημείωτο είναι πως ο Πασχαλάκης ζήτησε να εκτελέσει και ο κόσμος φώναξε ρυθμικά το όνομά του, όμως ο Λουτσέσκου δεν άφησε τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ να αναλάβει την εκτέλεση.

Μένει το β΄ μέρος για να αρχίσουν οι πανηγυρισμοί στην ασπρόμαυρη φιέστα τίτλου.