10.4 C

Σέρρες : Πανσερραϊκός Κρι Κρι: Άλλη μία νίκη για τα “λιοντάρια”

Στo πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του B’ γύρου, του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, τα «λιοντάρια» σημείωσαν ακόμη μία νίκη στο παιχνίδι που διεξήχθη χθες στο κλειστό της Ομόνοιας, επικρατώντας επί της ομάδας της Α.Ε Σερρών με σκορ 47-80!

Με το ξεκίνημα του παιχνιδιού τα «λιοντάρια» επέβαλλαν τον ρυθμό τους αποκτώντας μια διαφορά δέκα πόντων (15-25) στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά στο σκορ μεταξύ των δύο ομάδων έφθασε στους δεκαπέντε πόντους (27-42).
Στην τρίτη περίοδο, συνεχίζοντας με την ίδια τακτική, αλλά και υπομονή η διαφορά αυτή άνοιξε στους 26 πόντους (36-62) και έκρινε ουσιαστικά τον νικητή του αγώνα, οδηγώντας στο τελικό 47-80.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσακιρίδης – Κεφαλάς
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-25,27-42,36-62,47-80

ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ / ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ ΚΡΙ ΚΡΙ (Μάρκου / Ιωσηφίδης): Δρουμαλιάς, Μελαδιανός, Λάτσιος, Παυλίδης, Κολοβής, Καντάς, Δάρατζης, Ξακουστός, Ράγιας, Ιωαννίδης, Φραγκάκης, Βασιλείου.

ΑθλητικάΣέρρες : Πανσερραϊκός Κρι Κρι: Άλλη μία νίκη για τα "λιοντάρια"