10.9 C

Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τετάρτης (25/7) στη Λευκωσία η συνάντηση αθλητών και αθλητριών της κατηγορίας Κ18 από την Ελλάδα και την Κύπρο, η οποία ξεκίνησε χθες

Οι επιδόσεις των σερραίων αθλητών ήταν:

Ζευγάρωσε τα μετάλλια ο Θ.Μαρτινάκης

Ασημένιος ο Θανάσης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες’93) στην κούρσα των 200μ όπου σημείωσε επίδοση 22’’.35, ζευγαρώνοντας τα μετάλλια, αφού χθες πρώτη ημέρα των αγώνων είχε κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο με την Εθνική ομάδα στην σκυταλοδρομία 4χ100μ.

Την πρώτη θέση στο αγώνισμα κατέκτησε ο Μιχαήλ-Αγγελος Φλουρέτζου με χρόνο 22’’.09.

Χάλκινη η Καμήλαλη στο ύψος

Χάλκινο μετάλλιο για τη Θωμαή Καμήλαλη (ΟΦΚΑ) στο υψος Κορασίδων, με επίδοση 1,60μ με την 2ηπροσπάθεια, στη συνέχεια είχε τρεις αποτυχημένες προσπάθειες στο 1,64μ. Τα ύψη που πέρασε πιο πριν η σερραία αθλήτρια του ΟΦΚΑ ήταν 1,50μ και 1,55μ με την 1η προσπάθεια.

Πρώτη στο ύψος αναδείχθηκε η Κύπρια Στυλιάνα Ιωαννίδου με επίδοση 1,76μ στην 3η προσπάθεια.

Άτυχος ο Μπουτσιούλης

Ο Βασίλης Μπουτσιούκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) ακυρώθηκε στην κούρσα των 110μ με εμπόδια παίδων, στην οποία πρώτος τερμάτισε ο Κύπριος Οδυσσέας Κντονικολά με χρόνο 14’’.64

Χθες να θυμήσουμε ο Χρήστος Αλεξόπουλος (ΓΣ Σέρρες’93) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο άλμα εις ύψος.

Να σημειώσουμε πως στο άθλημα του δεκάθλου, όπου θα μετείχε ο Βασίλης Μπουτσιούκης, δεν διεξήχθη λόγω έλλειψης συμμετοχών.

ΠΗΓΗ: anexartitos.gr

ΑθλητικάΣέρρες, Στίβος : Ασημένιος ο Θανάσης Μαρτινάκης, χάλκινο η Καμήλαλη στη Λευκωσία