Date:
Με την τήρηση ενός λεπτού σιγής στη συνεδρίαση το Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης Περιφερειών Ελλάδας απέτισε φόρο τιμής στη μνήμη του Περιφερειάρχη Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, Μέλους του ΔΣ της ΕΝΠΕ Γιώργου Παυλίδη. Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε και το Σάββατο, στο 4ο Τακτικό Συνέδριο της ΕΝΠΕ στην Αθήνα. Η ΕΝΠΕ πρόκειται να οργανώσει ειδική εκδήλωση στην Ξάνθη αφιερωμένη στο έργο και την προσφορά του Γιώργου Παυλίδη στην Αυτοδιοίκηση.