3ος Βρασιδειος Δρόμος :ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΦΙΠΟΛΗ-ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΑΣ
Date:
200 περίπου άτομα συμμετείχαν και φέτος στον Αγώνα Δρόμου για την Αμφίπολη που διοργάνωσαν η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, η Εφορεία Αρχαιοτήτων Σερρών, η ΔΗΚΕΔΑ Δήμου Αμφίπολης, ο ΕΟΣ Ροδολίβους και ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Σερρών. Ως αναμνηστικό μετάλλιο δόθηκε (στους αντίγραφο του νομίσματος της πόλης
.