Τρεις μήνες μετά τις πλημμύρες
Date:
Τις πληγές τους μετρούν σήμερα, τρεις μήνες μετά τις πλημμύρες, οι κάτοικοι των πληγεισών περιοχών του δήμου Εμμανουήλ Παππά. Με τα νερά να υποχωρούν, φάνηκε και το μέγεθος της καταστροφής στα αναχώματα. Η ανάγκη να γίνουν εργασίες αποκατάστασης, είναι παραπάνω από επιτακτική. Το νερό άρχισε να υποχωρεί, αλλά αυτά που αποκαλύπτονται προκαλούν θλίψη και έντονο προβληματισμό.