ΧΟΡΟΣ ΘΡΑΚΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΣΕΡΡΩΝ
Date:
Η ΘΡΑΚΙΚΗ ΕΣΤΙΑ Ν. ΣΕΡΡΩΝ «π ρ ο σ κ α λ ε ί» όλα τα μέλη της και τους φίλους της στον ετήσιο χορό της που θα γίνει το Σάββατο 20 Φεβρουαρίου 2016 και ώρα 8.30 μ.μ. στην αίθουσα δεξιώσεων ΚΤΗΜΑ ΜΥΛΟΣ στην Οινούσα Σερρών
Το Δ.Σ υπόσχεται ένα θρακιώτικο αποκριάτικο γλέντι με το παραδοσιακό μουσικό σχήμα «ΟΔΡΥΣΕΣ». Τα παιδικά τμήματα του συλλόγου θα παρουσιάσουν χορούς της ενιαίας Θράκης και θα βραβευτούν παιδιά των μελών που εισήχθησαν στα ΑΕΙ και ΤΕΙ καθώς και χορευτές που πήραν το πτυχίο τους το 2015.
Στο μουσικό σχήμα ΟΔΡΥΣΕΣ θα έχουμε την χαρά να απολαύσουμε και να διασκεδάσουμε με τους παρακάτω μουσικούς:
-Παπαδημητρίου Νίκος -Γκάϊντα-Καβάλι-Τραγούδι
-Κιουπλιώτης Θεόδωρος – Λαούτο
-Κούκος Σπύρος- Θρακιώτικη Λίρα – Βιολί
-Αγγούσης Νικος – Κλαρίνο
-Δρικούδης Γιώργος – Ακορντεόν
-Αυγετίδης Βασίλειος – Νταούλι, τουμπελέκι
Προσκλήσεις διατίθενται στην ΘΡΑΚΙΚΗ ΕΣΤΙΑ ΣΕΡΡΩΝ –Ομήρων 9 – Τηλ. 2321063808 και 6944390183 κάθε Δευτέρα έως Παρασκευή 7-10 μ.μ. και Σάββατο 11.00 – 14.00.
Τιμή πρόσκλησης 15 ευρώ (μενού και ποτό).
Παράκληση για έγκαιρη προμήθεια προσκλήσεων.
ΤΟ Δ.Σ ΤΗΣ ΘΡΑΚΙΚΗΣ ΕΣΤΙΑΣ Ν.ΣΕΡΡΩΝ
Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ.ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
Ανθούλα Ευσταθοπούλου Στέφανος Θεοχαρίδης