30.9 C

Nίκη ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΟ με 1-0 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ

Πολύ σημαντική νίκη που την βοήθησε να αποσπαστεί και άλλο από τον αντίπαλο της στη βαθμολογία πήρε η ΑΕΚ στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ απέναντι στο ΠΑΟ με 1-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μάλλον άνευρο με τις δύο ομάδες να χάνουν ελάχιστες ευκαιρίες. Πάντως ο Παναθηναϊκός ήταν σε γενικές γραμμές καλύτερος.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό με καλό ρυθμό και τις δύο ομάδες να δημιουργούν καταστάσεις για γκολ μπροστά στις 2 εστές. Τελικά ,η ΑΕΚ πήρε τη νίκη με ένα γκολ του Ρόναλντ Βάργκας από φάουλ στο 77’ λεπτό. Οι πράσινοι έμειναν με δέκα παίχτες ύστερα από την αποβολή του Μέστο στο 93ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Μετά από αυτή τη νίκη η ΑΕΚ έχει πλέον 49 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός 42.

ΑθλητικάNίκη ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΟ με 1-0 στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ