Serres

ΙΠΠΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ

Date:

Δύο στα δύο σημειώνει ο αθλητής της Ιππικής Αντοχής ΠΡΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ απο την Νιγρίτα για το 2016.

Μετά από την Λαμία επόμενος προορισμός για τον αθλητή και την ομάδα μας  ήταν ο πρώτος αγώνας Ανάπτυξης Ιππικής Αντοχής στο Κιλκίς την Κυριακή 20-03-2016. Από την κατηγορία των 20χλμ το περασμένο Σαββατοκύριακο ο αθλητής διαγωνίστηκε με τον πολλά υποσχόμενο ίππο του KAHEELAN στην κατηγορία Γ΄ των 40χλμ όπου κατέκτησε την πρώτη θέση.

Η επιτυχία για τον σύλλογο μας ήταν διπλή καθώς και ο μεγαλύτερος ηλικιακά αθλητής ΑΔΑΜΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ύψωσε το κύπελλο του νικητή (1η θέση) στην κατηγορία Δ’ των 20χλμ.

Ο Ιππικός Σύλλογος Νιγρίτας συγχαίρει τους δύο αθλητές για τις επιτυχίες τους.

Επίσης συγχαίρει και τον νέο αθλητή του Συλλόγου μας  ΠΡΙΑΜΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ο οποίος έλαβε επιτυχώς την Άδεια Ικανότητας Αθλητή (license) για την Ιππική Αντοχή.