ΣΤΟ ΕΒΕΣ Η κ.ΜΑΡΙΑ ΚΟΛΛΙΑ
Date:
Με τη Σερραία Υφυπουργό Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης , Μαρία Κόλλια-Τσαρουχά συναντήθηκε το πρωί της Τετάρτης στη Θεσσαλονίκη ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Σερρών. Ο Χρήστος Μέγκλας έθεσε στο τραπέζι της συζήτησης τρία κυρίαρχα ζητήματα που αφορούν το επιχειρείν και την οικονομία του Ν. Σερρών. Συγκεκριμένα, ο Πρόεδρος του Επιμελητηρίου Σερρών αναφέρθηκε στη λειτουργία της Βιομηχανικής Περιοχής των Σερρών, στο θέμα της «Σιδηροδρομικής Εγνατίας» και στην επικείμενη χάραξή της ενώ από τη συζήτηση δεν θα μπορούσε να απουσιάζει η εκτενής αναφορά στη 2η Διεθνή και Επιχειρηματική Έκθεση Ν.Σερρών.