Σύσκεψη για το θέμα των στρατοπέδων στο δήμο Σερρών
Date:
Σύσκεψη για το θέμα των στρατοπέδων στο δήμο Σερρών, πραγματοποιήθηκε το πρωί στις Σέρρες, παρουσία εκπροσώπων του υπουργείου εθνικής άμυνας. Ως γνώμονας τέθηκε η τήρηση των συμφωνιών που έχουν υπογραφεί, με αμοιβαίο όφελος για την τοπική κοινωνία και τα στελέχη των ενόπλων δυνάμεων. Μάλιστα, έγινε γνωστή η πρόθεση του υπουργείου για προσέλκυση επενδύσεων, με αναπτυξιακούς στόχους και προτεραιότητα στις σερραϊκές επιχειρήσεις. Προς αυτή την κατεύθυνση ακολούθησε συνάντηση στο επιμελητήριο, στην οποία ο πρόεδρος Χρήστος Μέγκλας παρουσίασε το προτεινόμενο επενδυτικό σχέδιο για την αξιοποίηση του στρατοπέδου Κολοκοτρώνη.