Δημοτική Αρχή Βισαλτίας: Θα τιμήσουμε την Άννα Κορακάκη στα Γερακίνεια 2016
Date:
Πανηγυρικό είναι το κλίμα εκτός από τη Δράμα και στη Νιγρίτα την ιδιαίτερη πατρίδα της μητέρας της Άννας Κορακάκη Φωτεινή Χριστοδούλου από το χρυσό μετάλλιο που απέσπασε η Ελληνίδα Ολυμπιονίκης.
Ο Αντιδήμαρχος Βισαλτίας Νίκος Καδής μιλώντας στην Τηλεόραση ΕΠΙΛΟΓΕΣ δηλώνει υπερήφανος για το αποτέλεσμα που έφερε η Άννα Κορακάκη. Μάλιστα όπως είπε ο ίδιος η Δημοτική Αρχή Βισαλτίας έχει ως σκοπό να βραβεύσει σε ειδική τελετή τη χρυσή Ολυμπιονίκη “Εμείς θα επιδιώξουμε να τιμήσουμε στις εκδηλώσεις των «ΓΕΡΑΚΙΝΕΙΩΝ 2016» την Άννα Κορακάκη γιατί είναι μεγάλη τιμή και για τη Βισαλτία το αποτέλεσμα που έφερε στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο” σημείωσε ο κύριος Καδής.