Άδεια η πόλη των Σερρών
Date:
Μπορεί σε πολιτικό επίπεδο σχεδόν να μην έχουμε καταλάβει καλοκαίρι καθώς οι εξελίξεις και οι ειδήσεις θυμίζουν καυτό χειμώνα, η πόλη των Σερρών ωστόσο έχει για τα καλά μπει σε ρυθμούς καλοκαιριού και μάλιστα κατακαλόκαιρου. Με τη μεγαλύτερη ελληνική αργία να απέχει μόνο λίγες ώρες, η εικόνα της πόλης είναι εικόνα ερημιάς. Άδειοι δρόμοι, υπέροχοι για όσους (αναγκάζονται να) περνούν τον Αύγουστο στο κλεινόν άστυ, μετακινήσεις σε χρόνο μηδέν, παρκάρισμα αδιαπραγμάτευτο, ησυχία, λίγος κόσμος, αυτή ήταν η εικόνα που αποτυπώθηκε στον τηλεοπτικό φακό της τηλεόρασης ΕΠΙΛΟΓΕΣ.