Σε ετοιμότητα για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς.
Date:
Σε ετοιμότητα βρίσκονται οι περιφερειακές διευθύνσεις της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην Ανατολική Μακεδονία και Θράκη προκειμένου να είναι όλα έτοιμα κατά το πρώτο σχολικό κουδούνι στις 12 Σεπτεμβρίου. Τα βιβλία βρίσκονται ήδη από το Μάιο στις σχολικές μονάδες ενώ αυτό που απομένει η έγκυρη τοποθέτηση των εκπαιδευτικών.