Τραγωδία στο Μπέλες-Γυναίκα, μέλος της ΕπΟμΕΑ έχασε την ζωή της
Date:
Σε τραγωδία εκτυλίχθηκαν οι προετοιμασίες για τον αυριανό 5ο ποδηλατικό ορεινό αγώνα στην περιοχή του Μπέλες με την επωνυμία ‘’Άθλος Μπέλες – Κάτω Πορόϊα Σερρών’’. Στις 7 περίπου το απόγευμα μέλη της ομάδας της ΕπΟμΕΑ πήγαν στην περιοχή προκειμένου να τοποθετήσουν την απαραίτητη σήμανση και να εποπτέυσουν την διαδρομή για την διευκόλυνση των διαγωνιζομένων.
Κανείς όμως δεν περίμενε την τραγική κατάληξη που θα είχε η διαδρομή τους, όταν τα αυτοκίνητα τύπου 4Χ4 τα οποία και επέβαιναν 4 από τα μέλη, για άγνωστους λόγους έπεσε σε χαράδρα ύψους περίπου 100 μέτρων πιθανόν λόγω της πυκνής ομίχλης.
Από την πτώση τους νεκρή ανασύρθηκε μια γυναίκα περίπου 51 ετών με καταγωγή από Θεσσαλονίκη, ενώ σοβαρά τραυματίστηκε άλλο ένα μέλος και πιο ελαφριά τα άλλα 2 άτομα.
Αμέσως στο σημείο έφτασαν ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και άντρες της Π.Υ και της Αστυνομίας, δυστυχώς όμως ήταν πολύ αργά…