ΓΙΟΡΤΗ ΑΓΙΑΣ ΣΚΕΠΗΣ-ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ
Date:
ΓΙΟΡΤΗ ΑΓΙΑΣ ΣΚΕΠΗΣ-ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου ὁ Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σερρών και Νιγρίτης κ. Θεολόγος ιερούργησε στον Ιερό Καθεδρικό και Προσκυνηματικό Ναό των Αγίων Θεοδώρων Σερρών, με αφορμή την εορτή της Αγίας Σκέπης και της Παναγίας της Πονολυτρίας, της οποίας ἡ ιερά εικόνα του 11ου αιώνα, βρίσκεται αποθησαυρισμένη στον παλαίφατο Ιερό Ναό των Αγίων Θεοδώρων Σερρών. ΡΕΠΟΡΤΑΖ