ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ ΓΙΑ ΕΚΛΟΓΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ
Date:
Και επίσημα κατεβαίνει στην κούρσα της διαδοχής ο Aντιπεριφερειάρχης Έβρου Δημήτρης Πέτροβιτς, ο οποίος ανακοίνωσε επίσημα την απόφαση του να διεκδικήσει την θέση του περιφερειάρχη με κύριο στόχο όπως είπε την συνέχιση του έργου του αείμνηστου Γιώργου Παυλίδη. Ο κ. Πέτροβιτς, ιδρυτικό στέλεχος της παράταξης «Περιφερειακή Αναγέννηση», που το 2014 ανέλαβε τη διοίκηση της περιφέρειας, και ένας από τους στενότερους συνεργάτες του Γιώργου Παυλίδη, από το 2010, δηλώνει «παρών» και έτοιμος για να προσφέρει από μία νέα θέση ευθύνης. ΡΕΠΟΡΤΑΖ ================