33.7 C

ΝΕΑ ΗΤΤΑ ΤΟ ΠΑΟΚ ΣΤΗΝ ΜΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

Ο ΠΑΟΚ επιβεβαίωσε και στη Νέα Σμύρνη την κακή περίοδο που διανύει, χάνοντας για τη 10η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1-0 από τον Πανιώνιο.

Ο «Δικέφαλος» γνώρισε τη δεύτερη ήττα στην εφετινή διοργάνωση, έμεινε στους 11 βαθμούς και ο στόχος του πρωταθλήματος απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο.

Αντίθετα, οι «κυανέρυθροι» επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από τρεις αγωνιστικές και έδωσαν συνέχεια στην επιτυχημένη έως τώρα πορεία τους, φτάνοντας βαθμολογικά τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στο 14ο λεπτό ο Μασούντ συνεργάστηκε με τον Μπεν, ο οποίος έκανε το γύρισμα στο σωστό χρόνο και ο Ανσαριφάρντ, από το ύψος της μικρής περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γλύκου.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής (86′ Καθάριος), Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας (68′ Αντωνιάδης), Μασούντ, Μπεν, Ανσαριφάρντ (81′ Ενγκόγκ).

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς (69′ Λέοβατς), Τζαβέλλας, Κρέσπο, Κάνιας, Χαρίσης (46′ Ροντρίγκες), Σάχοφ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης (81′ Αθανασιάδης).