20 C
Serres

Από τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ποδοσφαιρική ιστορία!

Date:

Αδιανόητο αυτό που έγινε το βράδυ της Τετάρτης στο Καμπ Νου της Βαρκελώνης! Η Παρί Σεν Ζερμέν κλήθηκε να υπερασπιστεί τη νίκη της με 4-0 στο πρώτο παιχνίδι για τη φάση των 16 του Champions League απέναντι στη Μπαρτσελόνα, στο 88ο λεπτό έχανε με 3-1 και στο 95′ ηττήθηκε, τελικά με 6-1 κι αποκλείστηκε!

Οι «μπλαουγκράνα» σημείωσαν ένα γκολ στην έναρξη των δύο ημιχρόνων με τον Λουίς Σουάρες και τον Λιονέλ Μέσι (πέναλτι), απόλαυσαν και το δώρο από το αυτογκόλ του Λοβρίν Κιρζαβά, αλλά ο Καβάνι στο 62ο λεπτό «σίγησε» πάνω από 90.000 φιλάθλους που έδειχναν να πιστεύουν την ανατροπή στο 3-0.

Τα δύο γκολ του Νεϊμάρ στο 88′ και στο 91′ έδωσαν μία τελευταία ελπίδα στους Καταλανούς και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η «χρυσή αλλαγή» του Λουίς Ενρίκε έγραψε το τελικό 6-1!

ΑθλητικάΑπό τις μεγαλύτερες ανατροπές στην ποδοσφαιρική ιστορία!