Το ΤΕΙ Σερρών έφτιαξε την δική του αγωνιστική μοτοσυκλέτα.
Date:
Την δική του αγωνιστική μοτοσυκλέτα παρουσίασε χθες το απόγευμα το τμήμα μηχανολογίας του Τει Κεντρικής Μακεδονίας. Φοιτητές του τμήματος υπό την επίβλεψη καθηγητών κατασκεύασαν την μοτοσυκλέτα που θα τρέξει μάλιστα σε αγώνες τον Ιούλιο στην Ουγγαρία. Όλα τα υλικά εκτός από τα λάστιχα και τα φρένα ήταν μέσα από τα εργαστήρια του Τει.
![Το ΤΕΙ Σερρών έφτιαξε την δική του αγωνιστική μοτοσυκλέτα. 1 19238371 10213633704140072 152716327 o](https://epiloges.tv/wp-content/uploads/2022/01/19238371_10213633704140072_152716327_o.jpg)
![Το ΤΕΙ Σερρών έφτιαξε την δική του αγωνιστική μοτοσυκλέτα. 2 19451632 10213633704740087 656883375 o](https://epiloges.tv/wp-content/uploads/2022/01/19451632_10213633704740087_656883375_o.jpg)