Γενικό μπλακ-αουτ σε ολόκληρο σχεδόν τον νομό Καβάλας !!!
Date:
Στα σκοτάδια βυθίστηκε η πόλη της Καβάλας και παραμένει μεχρι αυτή την ώρα από τις 12 περίπου τα μεσάνυχτα. Τα συνεργεία της ΔΕΗ “έχουν πάρει φωτιά” προσπαθώντας να αποκαταστήσουν τη βλάβη το συντομότερο δυνατόν.
Η βλάβη σύμφωνα με πληροφορίες έχει να κάνει με πυρκαγιά που ξέσπασε σε υποσταθμό της ΔΕΗ στην περιοχή του Αγίου Αθανασίου, γεγονός που κάνει αμφίβολη τη γρήγορη αποκατάσταση.
Φως στην πόλη δίνουν μόνο η περιοχή του λιμένα και του τελωνείου, τα ξενοδοχείο Ωκεανίς, Εσπέρια και Lucy καθώς και το Νοσοκομείο Καβάλας.
k-tipos.gr
Στο σκοτάδι είναι βυθισμένος και ο υπόλοιπος νομός με μαρτυρίες για μεγάλη εκρηξη στον υποσταθμό στο Περιγιάλι.