ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ- ΓΙΟΡΤΗ ΤΕΧΝΗΣ
Date:
Ανταποκρίθηκαν οι Σερραίοι στο κάλεσμα του νεοσύστατου συλλόγου Γιορτή Τέχης-Φίλοι ΕΡΤ Σερρών και έδωσαν παρόν στο 1ο Φεστιβάλ που ξεκίνησε το βράδυ του Σαββάτου στο πρώην στρατόπεδο Κολοκοτρώνη. Η έναρξη του φεστιβάλ ξεκίνησε με jazz, έντεχνο ελληνικό ροκ ενώ αυτή την ώρα οι επισκέπτες απολαμβάνουν έντεχνη μουσική, παραδοσιακό, σμυρναίικο και ρεμπέτικο τραγούδι.