20.4 C

Υπέρ του ΠΑΟΚ κατοχυρώθηκε ο αγώνας με την ΑΕΚ!

Υπέρ του ΠΑΟΚ κατοχυρώθηκε ο αγώνας με την ΑΕΚ που διακόπηκε οριστικά στην Τούμπα!

Σύμφωνα με την ενημέρωση των “ασπρόμαυρων”, ο Κομίνης έκλεισε το φύλλο αγώνα με νικητή τον ΠΑΟΚ, με 1-0 εις βάρος της ΑΕΚ, για το γεγονός ότι οι “κιτρινόμαυροι” αρνήθηκαν να βγουν στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το παιχνίδι, όπως είχε διατάξει ο διαιτητής.

Μετά από διαβουλεύσεις των διαιτητών στα αποδυτήρια, αποφασίστηκε να μετρήσει το γκολ του Βαρέλα που είχε ακυρωθεί. Έπειτα, ο Κομίνης έδωσε εντολή στις ομάδες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το ματς (απέμεναν πέντε λεπτά καθυστερήσεων), όμως η ΑΕΚ αρνήθηκε να βγει στο γήπεδο για να ολοκληρωθεί ο αγώνας.
Η πλευρά της ΑΕΚ υποστηρίζει ότι το γκολ του ΠΑΟΚ μέτρησε, αλλά ότι η διακοπή οφείλεται στην είσοδο του Ιβάν Σαββίδη!