Με λαμπρότητα και μεγαλοπρέπεια τίμησαν οι Σέρρες την 25η Μαρτίου(video)
Date:
Η επέτειος της 25ης Μαρτίου γιορτάστηκε με κάθε λαμπρότητα στην πόλη των Σερρών. Στις 11 το πρωί πραγματοποιήθηκε δοξολογία στον ιερό μητροπολιτικό ναό των Παμμεγίστων Ταξιαρχών, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Σερρών και Νιγρίτης Θεολόγου με την παρουσία της πολιτικής και στρατιωτικής ηγεσίας του τόπου αλλά και του λαού. Ακολούθησε επιμνημόσυνη δέηση και σ κατάθεση στεφάνων στον ανδριάντα του Σερραίου Αρχιστράτηγου Εμμανουήλ Παππά. Οι εκδηλώσεςι κορυφώθηκαν και ολοκληρώθηκαν με την καθιερωμένη παρέλαση προς τιμήν των αγωνιστών του Έθνους.