17 C

Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας 2-0 | HIGHLIGHTS

Ο Πανσερραϊκός κέρδισε με 2-0 τον Αλμωπό Αριδαίας στην έδρα του σε αγώνα για την 17η αγωνιστική του βορείου ομίλου της Superleague 2 και παρέμεινε στην κορυφή διατηρώντας την διαφορά. Μάλιστα, η ομάδα του Δερμιτζάκη έφτασε τις 13 σερί νίκες στο πρωτάθλημα.

Τα «λιοντάρια» των Σερρών ήταν η ομάδα που είχε την κυριαρχία στο πρώτο μέρος και ευτύχησε να προηγηθεί με το γκολ που πέτυχε ο Τάσος Αυλωνίτης στο 27ο λεπτό με ωραία κεφαλιά από την σέντρα του Στίνα.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο Αλμωπός ανέβηκε πιο ψηλά και πίεσε τα «λιοντάρια» παίρνοντας περισσότερα ρίσκα. Αυτό έδωσε τους απαραίτητους χώρους στον Πανσερραϊκό, που έψαχνε από αντεπιθέσεις το δεύτερο τέρμα. Αυτό τελικά το βρήκε στο 70ο λεπτό, ο Σαΐντ μέσα στην μεγάλη περιοχή του Αλμωπού, που πλάσαρε ανενόχλητος για το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό σκόρ . Κάπως έτσι ο Πανσερραϊκός έφτασε τους 43 βαθμούς, διατηρώντας μία διαφορά διψήφια

Οι καλύτερες φάσεις από τη νίκη του Πανσερραϊκού επί του Αλμωπού Αριδαίας για τη 17η αγωνιστική της Super League 2.

ΑθλητικάΠανσερραϊκός - Αλμωπός Αριδαίας 2-0 | HIGHLIGHTS