28 C
Serres

Ρώμη 2024: Eκπληκτικός ο Εμμανουήλ Καραλής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο επί κοντώ με 5.87μ.

Date:

Νεα πολύ μεγάλη επιτυχία του ελληνικού στίβου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ρώμης, καθώς ο Εμμανουήλ Καραλής κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο άλμα επί κοντώ.

Ο 24χρονος πρωταθλητής πραγματοποίησε καταπληκτική εμφάνιση και πετυχαίνοντας ατομικό ρεκόρ 5,87μ. κατέκτησε τη δεύτερη θέση, πίσω από τον ασυναγώνιστο Αρμάντ Ντουπλάντις (5.92μ. και συνεχίζει τις προσπάθειές του).

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Τούρκος Σάσμα με 5.82μ.

ΑθλητικάΡώμη 2024: Eκπληκτικός ο Εμμανουήλ Καραλής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο επί...