«Αποχαιρετούμε τον παλαιό χρόνο και την προσέγγιση LEADER και υποδεχόμαστε το νέο έτος και το νέο πρόγραμμα LEADER».
Date:
Η Αναπτυξιακή Εταιρεία Σερρών – Αναπτυξιακή Ανώνυμη Εταιρεία ΟΤΑ διοργανώνει, τη Δευτέρα 28 Δεκεμβρίου 2015 και ώρα 19.30 στην αίθουσα «Γεώργιος Χρηστίδης» του Επιμελητηρίου Σερρών την εκδήλωση με τίτλο «Αποχαιρετούμε τον παλαιό χρόνο και την προσέγγιση LEADER και υποδεχόμαστε το νέο έτος και το νέο πρόγραμμα LEADER».
Η εκδήλωση πραγματοποιείται στα πλαίσια του απολογισμού του τοπικού προγράμματος του Άξονα 4 «Εφαρμογή της προσέγγισης LEADER» του «Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης της Ελλάδας 2007-2013».
Βασικό θέμα της εκδήλωσης θα είναι ο απολογισμός των δράσεων της ΑΝ.Ε.ΣΕΡ. Α.Ε. στα πλαίσια της εφαρμογής της προσέγγισης LEADER στο Νομό Σερρών καθώς και το νέο πρόγραμμα LEADER που θα εφαρμοστεί στο νομό κατά την επόμενη Προγραμματική Περίοδο.
Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης θα προβληθεί ντοκιμαντέρ, με στόχο την ανάδειξη των ενεργειών που πραγματοποιηθήκαν στην περιοχή εφαρμογής του Τοπικού Προγράμματος LEADER.
Την εκδήλωση θα επενδύσει μουσικά η ερμηνεύτρια και συνθέτρια κα. Ευανθία Ρεμπούτσικα.
Για την ΑΝ.Ε.ΣΕΡ. Α.Ε.
Ο Διευθύνων Σύμβουλος Καριπίδης Δημήτριος |