Την παραλαβή της διαπιστωτικής πράξης της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Θεσσαλίας & Κεντρικής Ελλάδας που τον θέτει σε αργία, λόγω της παραπομπής του σε δίκη για τους “στημένους” αγώνες στις 15 Απριλίου 2016, αναμένει σήμερα ο Δήμαρχος βόλου κ. Αχιλλέας Μπέος, σύμφωνα με το magnesianews.gr. Αυτό σημαίνει ότι πλέον ο Δήμος Βόλου είναι ακέφαλος και θα πρέπει να συγκληθεί το Δημοτικό Συμβούλιο Βόλου, προκειμένου να γίνουν εκλογές και να αναδειχθεί νέος Δήμαρχος Βόλου μεταξύ των υπόλοιπων δημοτικών συμβούλων. Προηγουμένως θα γίνει η σύγκληση της ομάδας πλειοψηφίας προκειμένου να προτείνει τον υποψήφιο Δήμαρχο, ο οποίος αναμένεται να είναι της απολύτου εμπιστοσύνης του Αχιλλέα Μπέου.
συνδεθείτε
Καλωσήρθατε! Συνδεθείτε στον λογαριασμό σας
Ξεχάσατε τον κωδικό σας? ζήτα βοήθεια
Όροι Χρήσης | Πολιτική απορρήτου & συμμόρφωση GDPR
ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΚΩΔΙΚΟΥ
Ανακτήστε τον κωδικό σας
Ένας κωδικός πρόσβασης θα σταλθεί με e-mail σε εσάς.