Διήμερο ποντιακό γλέντι στην Κάτω Αμπέλα Σιντικής!
Date:
Διήμερο ποντιακό γλέντι στην Κάτω Αμπέλα Σιντικής!
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος της Κάτω Αμπέλας όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος θα διοργανώσει ένα ποντιακό διήμερο γλέντι τη Δευτέρα 14 και την Τρίτη 15 Αυγούστου στον αύλειο χώρο του πρώην Δημοτικού Σχολείου.
Το διήμερο ποντιακό γλέντι ξεκινά με τους Αδελφούς Κοπαλά στο τραγούδι, τον Γιώργο Παπαδόπουλο στη λύρα και τον Μιχάλη Σιώπη στο κλαρίνο. Μαζί τους θα είναι ο νεαρός Γιάννης Μπακάνοφ (λύρα και τραγούδι), ο Γιώργος Καρυπίδης (ντραμς και νταούλι) και ο Στέλιος Χατζησαββίδης στα πλήκτρα.
Την επόμενη μέρα ο Στάθης Νικολαϊδης στο τραγούδι, ο Γιώργος Ατματζίδης στη λύρα, ο Γιάννης και Κώστας Ξανθόπουλος, ο Κώστας Ζώης, ο Λατίνης και ο Αντώνης Μάντζαρης θα σας ταξιδέψουν στον Πόντο με τραγούδι και χορό μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες
Δευτέρα 14 και Τρίτη 15 Αυγούστου η καρδιά του Πόντου χτυπάει στην Κάτω Αμπέλα!