ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΤΑ ΟΠΑΚΠΑ
Date:
Ως υπέρογκο χαρακτήρισε ο πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Σερρών Παναγιώτης Καρίπογλου το χρηματικό ποσό που θα καταβάλλει ο ΟΠΑΚΠΑ Σερρών σε λογιστικό γραφείο .Για την έρευνα , απογραφή και τον έλεγχο των τίτλων κυριότητας της ακίνητης περιουσίας του ΟΠΑΚΠΑ .Μιλώντας στην εκπομπή της Ελένης Μωραίτη ο κ Καρίπογλου εξέφρασε την απορία γιατί η εργασία δεν ανατέθηκε σε κάποιον νομικό που είναι καθόλα αρμόδιος για τέτοιου είδους εργασίες . Τόνισε πολλές φορές οτι το χρηματικό πόσο που θα πληρώσει ο ΟΠΑΚΠΑ είναι υπέρογκο για το αντικείμενο της εργασίας . Ενω τόνισε οτι αν είχε ζητηθεί από τον δικηγορικό σύλλογο Σερρών αυτή η εργασία θα γινόταν δωρεάν