Ενημέρωση για την Οζώδη Δερματίτιδα
Date:
Ενδιαφέρουσα ενημερωτική εκδήλωση για τους κτηνοτρόφους του Δήμου Εμμανουήλ Παππά πραγματοποίησε η Δημοτική Αρχή με θέμα «Η αντιμετώπιση της οζώδους δερματίτιδας». Οι κτηνοτρόφοι ενημερώθηκαν από τον προϊστάμενο της Κτηνιατρική Υπηρεσίας Σερρών Γιώργο Δάγκο αλλά και από κλιμάκιο της ΑΝΕΣΕΡ για τους υπολειμματικούς ψεκασμούς εσωτερικών χώρων για τα κουνούπια