Γιορτή Κερασιού στον Γάζωρο Σερρών
Date:
Την καθιερωμένη γιορτή κερασιού διοργανώνει και φέτος το Σάββατο 1 Ιουνίου στο προαύλιο του Γυμνασίου Γαζώρου ο Μορφωτικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος Γαζώρου «Άρτεμις η Γαζωρίτις», με την αρωγή της Π.Ε. Σερρών και του Δήμου Νέας Ζίχνης.
![Γιορτή Κερασιού στον Γάζωρο Σερρών 1 Γιορτή Κερασιού στον Γάζωρο Σερρών](https://epiloges.tv/wp-content/uploads/2024/05/giorth-kerasioy1-694x1024.jpg)
Στόχος της διοργάνωσης η προβολή του τοπική προϊόντος, καθώς η παραγωγή κερασιού αποτελεί μια δυναμική καλλιέργεια για την περιοχή. Κατά τη διάρκειά της οι παραγωγοί θα εκθέσουν τα προϊόντα τους, ενώ θα ακολουθήσει γλέντι με ζωντανή ορχήστρα.