Live στην Ηράκλεια Αρβανιτάκη- Πορτοκάλογλου
Date:
Μάγεψαν στις Σερραίες και τους Σερραίους η Ελευθερία Αρβανιτάκη και ο Νίκος Πορτοκάλογλου στην συναυλία που έλαβε χώρα στο Δημοτικό Γήπεδο της Ηράκλειας χθες βράδυ. Η Ελευθερία Αρβανιτάκη και ο Νίκος Πορτοκάλογλου έμπλεξαν ομοιότητες και αντιθέσεις, ηλεκτρισμό κι ευαισθησία. Μοιραζόταν συνεχώς την σκηνή, αντάλλαξαν μεταξύ τους τραγούδια και οδήγησαν την μπάντα τους ανάμεσα σε δύση κι ανατολή σε μουσικές αγάπες και τραγουδιστικά «απωθημένα».