ΜΗΧΑΝΗΜΑ X-RAY ΣΕ ΠΡΟΜΑΧΩΝΑ ΚΑΙ ΚΗΠΟΥΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ Ο ΠΙΤΣΙΛΗΣ
Date:
Στην Κομοτηνή βρέθηκε ο διοικητής της Ανεξάρτητης Αρχής Δημοσίων Εσόδων Γιώργος Πιτσιλής, συμμετέχοντας σε σύσκεψη που πραγματοποιήθηκε στο Διοικητήριο Ροδόπης, με τη συμμετοχή φορέων της Ροδόπης, όπου του εκτέθηκαν ζητήματα και προβλήματα που αντιμετωπίζουν, με έμφαση στην ανάγκη πάταξης του παρεμπορίου, καθώς και της ενίσχυσης με προσωπικό των τοπικών ελεγκτικών δομών. Ο κος Πιτσιλής από τη Ροδόπη προανήγγειλε την τοποθέτηση μηχανήματος X-ray στο Τελωνείο Προμαχώνα και στο τελωνείο των Κήπων