ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΜΟ ΚΕΙΜΗΛΙΩΝ
Date:
Πανηγυρικά και επίσημα, θα εορτάσει σε λίγους μήνες και ο παλαιός ιστορικός Ιερός Μητροπολιτικός Ναός των Αγίων Θεοδώρων Σερρών, παρουσία του Προέδρου της Δημοκρατίας κ. Προκόπη Παυλόπουλου, ο οποίος θα λάβει μέρος και στις εργασίες της Ημερίδας για την συμπλήρωση 100 ετών από την αρπαγή ιστορικών κειμηλίων από τον ως άνω Ιστορικό Ναό και την Ιερά Μονή Τιμίου Προδρόμου Σερρών. Σε αυτό το θέμα αναφέρθηκε με δηλώσεις του στα ΜΜΕ ο μητροπολίτης Σερρών και Νιγρίτης κ. Θεολόγος