34.8 C

Πανσερραϊκός-ΑΕΛ 0-2

Η ομάδα των Σερρών θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ από το Α΄ ημίχρονο και να πάρει το παιχνίδι ωστόσο δεν εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της άμυνας και του τερματοφύλακα των Λαρισαίων. Στον πλευρό της ομάδας για ακόμα μια φορα οι φίλαθλοι της που γέμισαν ασφυχτικά το γήπεδο, ενώ αισθητή έκαναν την παρουσία τους στο γήπεδο 150 φίλοι της ΑΕΛ.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες θα μπουν αποφασισμένες για το γκολ, ωστόσο η Λάρισα θα είναι αυτή θα φτάσει σε αυτό στο 72΄, πιο συγκεκριμένα ο Ουρτάδο θα τροφοδοτήσει τον Μπόγιοβιτς που μόλις είχε περάσει αλλαγή και αυτός με πλασέ θα νικήσει τον Μέλκα γράφωντας το 0-1. Ο ίδιος παίκτης θα ξαναχτυπήσει έξι λεπτά αργότερα ο Κρητικός θα πασάρει στον Μπόγιοβιτς και αυτός από κοντά θα διαμορφώσει το 0-2. Ο Πανσερραϊκός θα χάσει μεγάλη ευκαιρία να μειώσει στο 87΄ με τον Ολίσε να πιάνει εκτός θέσης τον πορτιέρο της Λάρισας ωστόσο ο Μπανούσης θα απομακρύνει πάνω στην γραμμή. Στο 90+1΄ο Φουρτάδο θα βγει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως η μπάλα δεν θα του κάνει το «χατίρι» και θα περάσει άουτ.

ΑθλητικάΠανσερραϊκός-ΑΕΛ 0-2