19.6 C

Πανσερραϊκός: Διασυρμός από τον Απόλλωνα στις Σέρρες

Απαράδεκτος ο Πανσερραϊκός, γνώρισε ντροπιαστική ήττα, από τον Απόλλωνα, στο Δημοτικό Γήπεδο Σερρών, με σκορ 2-4.

Οι ”κόκκινοι” μπήκαν και πάλι νωθρά, στον αγωνιστικό χώρο, δεχόμενοι γκολ, στο 21′, από τον γνωστό στα σερραϊκά γήπεδα, Κενάν Μπαργκάν.

Παρά ταύτα, ο Ζέρης ”έφερε το παιχνίδι στα ίσα”, στο 24′, ενώ, τρία λεπτά αργότερα, ο Κανίς έβαλε μπροστά τον Πανσερραϊκό με, διαγώνιο σουτ.

Το 2-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου και, τίποτα, δεν προμήνυε τη, νέα, ”πανωλεθρία”.

Άλλωστε, ο Απόλλων Πόντου, ο οποίος βρισκόταν σε δεινή βαθμολογική θέση, ήρθε στις Σέρρες με, μόλις, δεκαπέντε παίκτες, αλλά ο Πανσερραϊκός κατόρθωσε το… ακατόρθωτο!

Οι ”κόκκινοι” δέχθηκαν την ισοφάριση στο 57′,  με κεφαλιά του Ελλέ, ενώ στο 61′ ο Γιανναράκης σκόραρε σε λάθος εστία, με τους  ”Πόντιους” να ξαναπαίρνουν, με αυτόν τον τρόπο, ”κεφάλι” στο σκορ.

Τον θρίαμβο για τον Απόλλωνα ολοκλήρωσε ο Φράγκος, με σουτ, στο 74′, γράφοντας το τελικό 2-4.

Ο Πανσερραϊκός ηττήθηκε δίκαια, γνωρίζοντας τον διασυρμό, από μια ομάδα με πολλά προβλήματα.

Επίσης, οι ”κόκκινοι” που θέλουν να ”χτίσουν” τη φετινή σεζόν, μια ομάδα με μέλλον, δεν έχουν παρόν. Για την ακρίβεια, παρουσιάζονται, συνεχώς, κατώτεροι των προσδοκιών, με τη Διοίκηση να καλείται, πλέον, ν’ αναλάβει τις, τεράστιες, ευθύνες της, για την απαράδεκτη εικόνα, του, εξ’ αρχής, προβληματικού Πανσερραϊκού.

Πανσερραϊκός (Σαραγόσα): Κατσίκας, Γιανναράκης, Δημητρίου, Μαρκιόνι, Ζέρης, Φουάσης, Κρητικός, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Κανίς, Παπαβασιλείου.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Μαλουμάντσοκο, Καλαϊτζίδης, Ενομο, Μπαργκάν, Παπαϊωάννου, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Ελλέ, Σουντουρά.