23.7 C

ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ – ΤΡΙΚΑΛΑ 0-1 (video)

Μεγάλη ένταση επικράτησε με το σφύριγμα της λήξης του αγώνα Πανσερραϊκός – Τρίκαλα. Μπουνιές μεταξύ οπαδών των γηπεδούχων και ανθρώπων της διοίκησης της φιλοξενούμενης ομάδας.

Me  1-0 έχασε ο Πανσερραικός από τα Τρίκαλα στοπλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Football League. Με το σφύριγμα της λήξης επικράτησε ένταση ανάμεσα στους οργανωμένους των γηπεδούχων και στη διοίκηση του θεσσαλικού συλλόγου.

Ο ιδιοκτήτης του ΑΟΤ, Χρήστος Γιαλιάς, και οι συνεργάτες του, παρακολουθούσαν το ματς από ένα μπουθ, κάτω από το οποίο ήταν οι οπαδοί των Σερραίων. Ο τρόπος που πανηγυρίστηκε το τρίποντο προφανώς και δεν άρεσε καθόλου στους φίλους των “λιονταριών”, που άρχισαν να επιδίδονται σε μπουνιές με τους ανθρώπους του ΑΟΤ.

Έσπασε μάλιστα ένα τζάμι στο μπουθ, ενώ μετά από 10-15 λεπτά έντασης, επενέβη η αστυνομία και ηρέμησαν τα πνεύματα. Μετά τον αγώνα ο Γιαλιάς πήγε σε αστυνομικό τμήμα των Σερρών προκειμένου να υποβάλει μηνύσεις για όσα

ΑθλητικάΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ - ΤΡΙΚΑΛΑ 0-1 (video)