Πρόσκληση προς ενημέρωση Βιοκαλλιεργητών – Βιοκτηνοτρόφων Π.Ε. Λακωνίας και Περιφέρειας Πελοποννήσου
Date:
Η Ένωση Βιοκαλλιεργητών Π.Ε. Λακωνίας και συγκεκριμένα το Νέο Διοικητικό Συμβούλιο αποφάσισε ομόφωνα να σας προσκαλέσει στη Λακωνία, με σκοπό την διοργάνωση ημερίδας ενημέρωσης. Την επιλογή ημερομηνίας και ώρας την αφήνουμε στην διακριτική σας ευχέρεια. Εμείς θέτουμε μόνο ως χρονοδιάγραμμα την απάντηση σας έως τις 10 Απριλίου 2016.
Τα θέματα που θα πρέπει να συζητηθούν αφορούν α) το πρόγραμμα 2007-2013, β)το πρόγραμμα 2014-2020, γ) την από 18-2-2016 επιστολή μας, δ) το με αρίθμ. Πρωτ. 7361 έγγραφο του ΟΠΕΚΕΠΕ με την υπογραφή του κ. Μαχλέρα Φραγκίσκου το οποίο εστάλη στην Περιφέρεια Πελοποννήσου, ε) βάση ποιας νομοθεσίας Ελληνικής και Ευρωπαϊκής προβλέπονται τα όσα αναφέρονται στο υπ. αρίθμ. 7361 έγγραφο σας, στ) ποια τα στοιχεία (ονοματεπώνυμο, ιδιότητα, επάγγελμα) της ανώνυμης «Ομάδας Υποστήριξης Εφαρμογής Γεωργοπεριβαλλοντικών Ενισχύσεων», οι οποίοι μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δίνουν εντολές στις Δ.Α.Ο.Κ.
Γνωρίζουμε ήδη ότι την Κυριακή 13 Μαρτίου ήσασταν στη Θεσσαλονίκη με σκοπό την ενημέρωση της Κεντρικής και Βορείου Ελλάδος.
Σπάρτη, 28/03/2016
Για την Ένωση Βιοκαλλιεργητών Π.Ε. Λακωνίας
Ο Πρόεδρος
Καραμπάσης Δημήτρης