“Είμαστε 1000% ξεχασμένοι οι κάτοικοι της Βροντούς”
Date:
«Είναι θέμα χρόνου να σημειωθεί κάποιο δυστύχημα στην επαρχιακή οδό Σερρών – Άνω Βροντούς», τονίζει όλο απόγνωση στην τηλεόραση του ΕΠΙΛΟΓΕΣ, ο πρώην πρόεδρος Δημήτρης Μιχτσόγλου. Αν και εδώ και αρκετό καιρό έχουν ζητήσει την παρέμβαση της περιφερειακής ενότητας Σερρών, προκειμένου να γίνει η διαγράμμιση στην επαρχιακή οδό Σερρών – Βροντούς, ωστόσο μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα, με το Δημήτρη Μιχτσόγλου να καλεί τους τοπικούς άρχοντες ακόμα και να παραιτηθούν εάν δεν μπορούν να ανταποκριθούν στα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι κάτοικοι της περιοχής. Παράλληλα, ο πρώην πρόεδρος της πρώην κοινότητας τονίζει όλο αγανάκτηση πως είναι απολύτως ξεχασμένοι από τις τοπικές αρχές.