ΣΕ ΕΦΑΡΜΟΓΗ Η ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΣΤΗΝ Π Ε ΣΕΡΡΩΝ
Date:
Άρχισε, μετά την ολοκλήρωση όλων των προβλεπόμενων Δημοσιονομικών διαδικασιών, η εφαρμογή της Προγραμματικής Σύμβασης για τον τουρισμό μεταξύ της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών , έξι Δήμων του νομού, του Ε.Β.Ε.Σ. και της ΑΝ.Ε.ΣΕΡ .Τις εργασίες της Επιτροπής παρακολούθησε και ο Αντιπεριφερειάρχης Γιάννης Μωυσιάδης, ο οποίος είχε ενδιαφέρουσες και εύστοχες προτάσεις για την πορεία εφαρμογής της Σύμβασης. Πρόκειται για ένα πρόγραμμα που θα καταρτίζεται κάθε φορά από τους συμμετέχοντες φορείς, προσαρμοσμένο στις ανάγκες και ιδιαιτερότητες του τουριστικού προϊόντος της περιοχής μας και απευθυνόμενο σε αγορές και κοινά, συμβατά με αυτό. ΡΕΠΟΡΤΑΖ