Συνάντηση Δημάρχου Καβάλας με εργαζόμενους στα Λιπάσματα
Date:
Σοβαρά επεισόδια έγιναν χθες το μεσημέρι στη δυτική είσοδο του εργοστασίου της ΒΦΛ, δίπλα στο νέο λιμάνι της Καβάλας. Οι υπό κινητοποίηση εργαζόμενοι, αμέσως μετά την παρουσία τους στο Δημαρχείο, κινήθηκαν σε μια αποκλεισμένη για αυτούς περιοχή. Χθες το πρωί το σωματείο και η Δήμαρχος αποφάσισαν να πραγματοποιηθεί σύσκεψη τοπικών φορέων. Αυτή θα γίνει το Σάββατο το πρωί στο Δημαρχείο.