37.6 C

TEΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑΣ ΕΦΑΓΕ 43 ΓΚΟΛ ΚΑΙ…ΣΥΝΕΛΗΦΘΗ

Όχι μόνο μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα του 43 (!) φορές, αλλά βρέθηκε και στο αστυνομικό τμήμα για να δώσει κατάθεση. Το παραπάνω παράδοξο αντιμετώπισε τερματοφύλακας σε ερασιτεχνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γερμανίας, σε μία εμπειρία που μάλλον θα θέλει να ξεχάσει οπωσδήποτε. Ο τερματοφύλακας λοιπόν της Vondervort, Marco Kwiotek στον αγώνα της ομάδας του -η οποία έπαιζε με 8 παίκτες- με την PSV Oberhausen σχεδόν κάθε δύο λεπτά έτρωγε γκολ, με το τελικό σκορ θα διαμορφώνεται στο 43-0, σκορ που όπως φαίνεται προβλημάτισε τις αρχές. Την επόμενη μέρα αστυνομικοί βρέθηκαν στην προπόνηση της Vondervort, ομάδας που αποτελείται από πρόσφυγες, τον οδήγησαν στο τμήμα προκειμένου να τον ανακρίνουν, ενώ λίγες ώρες αργότερα τον άφησαν ελεύθερο. AddThis Sharing Buttons