22.6 C

Την ένατη φετινή του νίκη πέτυχε ο Πανσερραϊκός

Την ένατη φετινή του νίκη πέτυχε ο Πανσερραϊκός κερδίζοντας 2-1 τον Αγροτικό Αστέρα για την 23η αγωνιστική της Football league.

Μια νίκη που ήρθε μετά από κατάθεση ψυχής στον αγωνιστικό χώρο από τους παίκτες του Πανσερραϊκού που παίζοντας με πάθος στο δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να ανατρέψουν το 0-1 του πρώτου μέρους και να κάνουν τον Παναγιώτη Διλμπέρη να πει στη συνέντευξη τύπου «γουστάρω αυτά τα παιδιά» τη μέρα που συμπλήρωσε 100 παιχνίδια σε πάγκους ομάδων στη Β εθνική.
Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα

Για να γίνει το 0-1 σε 2-1 και να πάρουν οι γηπεδούχοι τη νίκη στο 88ο χρειάστηκε πάθος και δύναμη από τους «κόκκινους» που έπαιξαν στο δεύτερο ημίχρονο σαν «λιοντάρια», ρίσκο από τον Παναγιώτη Διλμπέρη που έβαλε στο παιχνίδι όσους επιθετικογενείς παίκτες είχε στον πάγκο του και η ικανότητα του Δημήτρη Γκούρτσα να στέλνει τη μπάλα στο πλεκτό

Το πρωί είχε πραγματοποιηθεί με επιτυχία το τουρνουά των ακαδημιών του Πανσερραϊκού

Η αλήθεια είναι ότι οι προσθήκες του Ιανουαρίου δυνάμωσαν την ομάδα, με τον Μποιβόγιε Ρίστιτς να είναι εγγύηση στο τέρμα, τον Βασίλη Γαβριηλίδη να κάνει πολλά χιλιόμετρα και να δίνει την ασίστ σήμερα στο γκολ, τον Δημήτρη Γκούρτσα να έχει το εύκολο τέρμα και το ένστικτο του σκόρερ και τον Στέλιο Πόζογλου να δείχνει ότι μπορεί να κάνει τη διαφορά. Μάλιστα το σημερινό παιχνίδι είχε μια αναγκαστική αλλαγή για τους «κόκκινους» πριν τη σέντρα αφού στην αρχική ενδεκάδα ήταν ο Χρήστος Ρούτσης αλλά λόγω τραυματισμού έμεινε στον πάγκο